‘जिनियस म्युजिक अवार्ड–२०७६’को मनोनयन सार्वजनिक

काठमाडौं। जिनियस म्युजिक प्रालिले स्थापनाको दश वर्ष पूरा भएको अवसर पारेर पहिलो पटक आयोजना गर्न लागेको ‘जिनियस म्युजिक अवार्ड–२०७६’ को मनोनयन सूची सार्वजनिक गरेको छ ।

आगामी जेठ ११ गते काठमाडौंको जमलस्थित राष्ट्रिय नाचघरमा आयोजना हुने एउटा विशेष सांगीतिक समारोहमा विभिन्न ४८ विधाका उत्कृष्ट संगीतकर्मी तथा स्रष्टाहरुलाई उक्त अवार्ड वितरण गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।संस्थाको दशौं वार्षिकोत्सवको अवसर पारेर आयोजना गरिएको यो वर्षमा २०७५ साल वैशाखदेखि २०७५ साल चैत मशान्तसम्म बजारमा आएका गीत–संगीतलाई समावेश गरिएको आयोजक संस्थाका प्रमुख रमेश पाठकले जनाएका छन् ।

अवार्डका लागि उत्कृष्ट राष्ट्रिय भावनाको गीत, चलचित्र (गीतकार, गायक, गायिका, संगीतकार), लोक तथा दोहोरी, आधुनिक, पप, बाल गीत, म्युजिक भिडियो (महिला तथा पुरुष मोडल, छायांकार, सम्पादक, निर्देशक), संगीत संयोजक, ध्वनी मुद्रक आदि गरि विभिन्न ४८ विधामा अवार्ड वितरण गरिने छ ।

१) उत्कृष्ट राष्ट्रिय भावनाको गीत
जननी जन्म भूमी– रमेश दाहाल
छातीभरी देश – सुनिल थापामगर
उठ नेपाली – सिजन सिंजाली
राष्ट्रप्रेम – विशाल पौडेल
जागजाग – डम्बर अधिकारी
बुद्ध जन्मेको – रविन्द्र अशिष

२) उत्कृष्ट गीतकार (चलचित्र)
बि.पाण्डे – बनकी चरी (चलचित्र–प्रसाद)
दयाराम पाण्डे – राधा पियारी (चौका दाउ)
गणेश शाह – लै लै कठैबरी (चलचित्र–प्रसाद)
अर्जुन भट्टराई – पिरतीको बर्को (शत्रु गते)
लोकराज अधिकारी – आउने जाने (बाँध मायाले)

३) उत्कृष्ट संगीतकार (चलचित्र)
शम्भुजित बासकोटा – भिजिट भिसामा (दाल भात तरकारी)
बसन्त सापकोटा – बालापनको उमेर (नाइँ नभन्नु ल–५)
अर्जुन पोखरेल – रहर छ सँगै (क्याप्टेन)
दिपक शर्मा – पहिलो नम्बरमा (छक्का पञ्जा–३)
कालीप्रसाद बास्कोटा – पिरतीको बर्को (शत्रुगते)

४) उत्कृष्ट संगीत संयोजक (चलचित्र)
महाराज थापा– तिम्रो लागि म छु (राम कहानी)
उदयराज पौडेल– जिन्दगी नै भन्दिन (ए मेरो हजुर–३)
राजन इशान– गोजीमा दाम छैन (चंगा चेट)
शैलेन्द्र एम प्रधान– रहर छ संगै (क्याप्टेन)
रिकेश गुरुङ– भिजिट भिसामा (दाल भात तरकारी)

५) उत्कृष्ट गायक (चलचित्र)
राजेशपायल राई– दालभात तरकारी (दाल भात तरकारी)
सुगम पोखरेल– रहर छ संगै (क्याप्टेन)
राजनराज सिवाकोटी– गोजीमा दाम छैन (चंगा चेट)
हेमन्त राना– सालको पात टपरी (साइँली)
निसान भट्टराई– भिजीट भिसामा (दाल भात तरकारी)

६) उत्कृष्ट गायिका (चलचित्र)
अन्जु पन्त– रहर छ संगै (क्याप्टेन)
मेलिना राई– गोजीमा दाम छैन (चंगा चेट)
मिना निरौला– चोलीतुना (पण्डित बाजेको लौरी)
बिन्दु परियार– पहिलो नम्बरमा (छक्का पञ्जा–३)
वानिका प्रधान– उड्यो मन (ब्लाइण्ड रक्स)

७) उत्कृष्ट गीतकार (पप)
रोशन भट्टराई– मायालु तिमी
किरण घिमिरे माइकल– तिम्रो पर्खाईमा
दिपेन्द्र तामाङ– तिम्रो मनमा
राजेश अर्याल– जुनीभरी
सविन एकतारे– मनमा बसुँ म

८) उत्कृष्ट संगीतकार (पप)
सन्जीब सिंह– प्रियतमा
कल्याण सिंह– शब्द
भीम बी.सी.– बस बस रे
शंकर थापा स्माइल– आदत दुई
राजेन्द्र बजगाईं– मस्त जवानी

९) उत्कृष्ट गायक (पप)
दिपक बज्रचार्य– मन मागन
नविनकुमार भट्टराई– जान्छु म
सनुप पौडेल– मनमा बसुँ
कमल खत्री– जाउला रेलैमा
धर्मेन्द्र सेवन– मायालु तिमी

१०) उत्कृष्ट गायिका (पप)
अनामिका मल्ल– तिम्रो पर्खाइमा
निशा कँडेल– सधैलाई
निक्की कार्की– मायालु
निक्की हमाल– माया
दिपा तामाङ– मेरो गीत

११) उत्कृष्ट नव गायक र गायिका (पप)
गंगादेव चौधरी– प्रियतमा
करुणा सिंखडा– दिलको राजा
चन्द्रसिंह घले– सहारा बनी
बिक्रम कालिकोटे– माया त दुइतर्फि
रविन खत्री– आज मेरो मनमा

१२) उत्कृष्ट गायक (लोकपप)
भुपू पाण्डे– छाता बोकी
बिजय थापा– पूर्बै शहर
रामकृष्ण श्रेष्ठ– रुपको धाक
राजेश थपलिया– झट्का
सशान कँडेल – मेरो बचपन

१३) उत्कृष्ट शब्द सङ्कन (लोक तथा दोहोरी)
प्रल्हाद सुवेदी– छैन होसैमा
कस्तुप पन्त– सरर बतासै
नेत्र अर्याल– औंठी बेरुवा
राजन ठकुरी– पार्यो तिरिमिरी
चन्द्र खत्री– सुन कथा

१४) उत्कृष्ट लय सङ्कलन (लोक तथा दोहोरी)
वसन्त थापा– सालको पात
शिव हमाल– लालुमाई
प्रकाश सपूत– बोल माया
रामु खड्का– नियति
खेम सेन्चुरी– औंठी बेरुवा

१५) उत्कृष्ट सङ्गीत संयोजक (लोक तथा दोहोरी)
कमल सौराग– बोल माया
केशव बडु– मायाकै पिरलो
कृष्ण भान्जा– मलाई देखेर
कृष्ण पुन– भाग्य लेख्ने कलम
सागर बिरही– मायालुले बिर्सियो किन

१६) उत्कृष्ट गायक (लोक तथा दोहोरी)
कुलेन्द्र बी.क.– सालको पात
रामजी खाँड – ढल्क्यो बर
पुस्कल शर्मा– दलित
मौसम गुरुङ– हारें मैले
तेजस रेग्मी– पिँडालु

१७) उत्कृष्ट गायिका (लोक तथा दोहोरी)
बिष्णु माझी– सालको पात
देवी घर्ती– भाग्यमानी
जुना सिरिस– जाम सुस्तै सुस्तै
सम्झना भण्डारी– औंठी बेरुवा
पूर्णकला बी.सी.– छोरीको बेदना

१८) उत्कृष्ट नव गायक (लोक तथा दोहोरी)
सुजन परियार– मकैसिंह डाडा
रिजन थापामगर– तगारो
कपिल मगर– कालो मन
राकेश धामी– पानी पँधेरो
कृष्ण किसन– अन्तिम चोटी

१९) उत्कृष्ट नव गायिका (लोक तथा दोहोरी)
कोपिला परियार– बाझी
मेनुका सोनी– आउनु माया
धना परियार– भाग्य लेख्ने कलम
कविता दाहाल– मैना चरी
शरू थापा– कालै आएन

२०) उत्कृष्ट मोडल पुरुष (लोक तथा दोहोरी)
शंकर बी.सी.– पान खायो मायाले
दुर्गेश थापा– सलल पानी
बिमल अधिकारी– मैलो रुमाल
महेन्द्र गौतम– नियति
ध्रुव हिमाली– नआउ मेरो सपनीमा

२१) उत्कृष्ट मोडल महिला (लोक तथा दोहोरी)
सारिका के.सी.– बलिदान
सगुन शाही ठकुरी– एक्सरे
अन्जली अधिकारी– पान खायो मायाले
करिश्मा ढकाल– रेलको भाडा
संचिता शाही– अन्तिम भेट

२२) उत्कृष्ट नवमोडल (लोक तथा दोहोरी)
लोमस शर्मा– हत्ते हालिन्छ
प्रकाश सापकोटा– तगारो
एम.बी. गुरुङ– थोरै माया
गोल्डेन डेविट सेनओली– आउँछ होला
पुजा पाठक– हत्ते हालिन्छ
सुमित्रा (बिनिता) गुरुङ– सल्ला धुपैले

२३) उत्कृष्ट छायांकन (लोक तथा दोहोरी)
राजेश घिमिरे– लालु माई
करन चैसिर– बोल माया
सुरेश श्रेष्ठ– बलिदान
बाशु बराल– शिरफूल
अजय रेग्मी– लाहुरे बाउको छोरी

२४) उत्कृष्ट सम्पादन (लोक तथा दोहोरी)
सुजन शाही– आशु नआउने आँखा
प्रबिन भट्ट– बोलमाया
दिपक विष्ट– दलित
नविन घर्ती मगर– पान खायो मायाले
रोशन धिताल– कुर्दै कुरेन समयले

२५) उत्कृष्ट निर्देशक (लोक तथा दोहोरी)
शंकर बी.सी.– पान खायो मायाले
कपिल लामा– बलिदान
दिपेन्द्र तिमल्सिना– दर्शन निहुरेर
कजिस श्रेष्ठ– पीडाको राजधानी
स्मिृती तिमल्सिना– अभाव

२६) उत्कृष्ट नव निर्देशक (लोक तथा दोहोरी)
निशान बानियाँ – बितेका पल
दिलीप रेग्मी– छैन होसैमा
दीप गुरुङ– सिरञ्चोके चेली
मदन खड्का– तिमी मर्छयौ
सज्जन हमाल– कलेजी फोरेर

२७) उत्कृष्ट मौलिक गीत (लोक तथा दोहोरी)
छबि गुरुङ– गैरी गाउँ मा
गडुल ध्वज गुरुङ (जिमी)– बोली मोहनी
गणेश गुरुङ– सल्ला धुपैले
फणिन्द्र ठकुरी– पन्चेबाजा
सुजन परियार– मकै सिंह डाँडा

२८) उत्कृष्ट गायक (तामाङ सेलो)
टीका बम्जन– फनफनी घुमेको
राजु लामा दर्शन– जाउँ हिड मैच्याङ
उत्सव सुब्बा लामा– रनन रन्किने
अनिल लामा– सैलुङे गाउँको
अर्जुन तामाङ घिसिङ– ल्होछार मेलैमा

२९) उत्कृष्ट गायिका (तामाङ सेलो)
मिङ्स लामा– डम्फुमा सेलो
लक्ष्मी स्याङतान– सेलोमा डम्फु
बबिता पाख्रिन– सुन च्याङ्बा
मिना लामा– माथि माथि
सुजना रुम्बा– ओइ च्याङ्बा

३०) उत्कृष्ट गायिका (मौलिक तीज गीत)
मन्जु थापा/प्रश्ना शाक्य– तीजको रहर
बन्दना पाण्डे– माइती घर अबेला
मधु छेत्री– मै नाच्छु
मञ्जु लावती थापा– तीजै रमाइलो
कल्पना कुसुम– सङ्गीनी

३१) उत्कृष्ट बाल गायक/गायिका
प्रतिष्ठा बज्राचार्य– बाबा रहेसम्म
प्रिन्स सिलवाल– न मानामा नापिन्छ
ग्रमी पुन मगर– पुतली
नन्दिता राजबैद्य– यो धर्ती
प्रयुषा न्यौपाने– श्री गणेश

३२) उत्कृष्ट गीतकार (आधुनिक)
डी.पी. खनाल– प्रेमको साम्राज्य
डी. आर. उपाध्याय– लठ्ठैलठ्ठै
दुर्गा प्रधान– रात पनि
किरण के.उप्रेती– दर्के पानी
तीर्थ श्रेष्ठ– पार्वती

३३) उत्कृष्ट नव गीतकार(पप/आधुनिक)
लोक राई– मायालुको साथ
रबिमानसिंह बस्न्यात– सपनीमा आउने
राजकुमार श्रेष्ठ– निष्ठुरी भनुँ
नविन कोइराला– आज एक्लै छु
सन्देश सुवेदी– खरको छानो

३४) उत्कृष्ट सङ्गीतकार (आधुनिक)
हरि लम्साल– जितेर पनि
सुरेश अधिकारी– आकाशको माथि
राजकुमार बगर– तिम्रो माया
बिनोद पछाई– तिम्रा हजार
सन्तोष के.सी.– नरोऊ भन्नेले

३५) उत्कृष्ट संगीत संयोजन (पप/आधुनिक)
मोहित मुनाल– पीच रोड
नरेन्द्र बियोगी– पिरिम नलाउने
अशिष अबिरल– माया लुकीलुकी
रिदम कँडेल– नभन मेरो
देबेन्द्र नेवा– तिम्रा हजार

३६) उत्कृष्ट गायक (पप/आधुनिक)
शिव परियार– तिमी नै मेरो सास
रामकृष्ण ढकाल– मायालुको साथ
प्रमोद खरेल– पृथ्वी
हेमन्त शर्मा– माया पनि
भानुभक्त ढकाल– अटालिका

३७) उत्कृष्ट नव गायक(पप/आधुनिक)
बलबहादुर राजवंशी– हिजोसम्म
मिलन खालिङ राई– दिलै यो जलाई
कविता सिवाकोटी– दर्के पानी
गौरव आले– युगौंदेखि
योगेश राना मगर– जब देखें

३८) उत्कृष्ट युगल गीत
पिरिम नलाउने– आशिष सचीन/मेलिना राई
घरवार– कृष्ण कार्की/बिन्दु परियार
प्रेम प्रस्ताव– ध्रुव विश्व/सरू गौतम
घाममा सुकाई देऊ– समीर आचार्य/विद्या तिवारी
मखमली चोली– सुमन के.सी./मेलिना राई

३९) उत्कृष्ट मोडल पुरुष (पप/आधुनिक)
पल शाह – जे पनि हुन्छ
आकाश श्रेष्ठ– औंला गन्दै छु
असिफ शाह– इन्स्टाको फोटो
पुष्पल खड्का– मखमली चोली
निराजन प्रधान– के पो भनुँला

४०) उत्कृष्ट मोडल महिला (पप/आधुनिक)
एलिसा राई– मखमली चोली
आ“चल शर्मा– जे पनि हुन्छ
वर्षा रावत– औंला गन्दै छु
प्रियंका कार्की– ए कालु
स्वस्तिमा खड्का– गल्ती

४१) उत्कृष्ट नव मोडल (पप/आधुनिक)
आ.पी.आचार्य– गुलेली
शिशिर श्रेष्ठ– कान्छीको डिम्पल
तेजेन्द्र गौतम– तिम्ले माया
कमल सिंह– किन लाग्छ
महेश खड्का– ढुकढुकी

४२) उत्कृष्ट सम्पादन (पप/आधुनिक)
सुप्रीम पराजुली– मन मगन
विकाश ज्ञवाली– बस बस रे
पवन सुस्लीङ्ग– हेरि रहुँ
बिकाश दाहाल– अमृत भनी बिष
बिकाश धमला– गल्ती

४३) उत्कृष्ट छायांकन (पप/आधुनिक)
अर्जुन तिवारी– मखमली चोली
ज्ञानेन्द्र शर्मा– माया लुकीलुकी
पवन सुस्लीङ– ओई तिम्रो
उत्सव दाहाल– मायालु दुई
अनिल के. मानान्धर– मन मगन

४४) उत्कृष्ट निर्देशक (पप/आधुनिक)
निकेश खड्का– गल्ती
शान थापा– यो कुरा गोप्य
टेकेन्द्र शाह– भुन्टी
निशान घिमिर– फर्केर आइन्
युवराज वाइबा– अमृत भनि बिष

४५) उत्कृष्ट नव निर्देशक (पप/आधुनिक)
अलिश राई– जिरो फिगर
जेनिथ शर्मा– ढुङ्गाको मान्छे
सरोज रावल– गल्लीगल्ली
निश्चल के.सी.– कान्छीको डिम्पल
शिव पौडेल– तिम्रो जोवन

४६) उत्कृष्ट ध्वनी मुद्रण
महेश्वरमान राजभण्डारी– तिम्रा हजार
प्रकाश के.सी.– प्याप्या झ्याम
श्यामस्वेत रसाइली– बरिखा
किसन श्रेष्ठ– कर्ली कर्ली कपाल
किशोर थापा– रहर छ सँगै

४७) उत्कृष्ट म्युजिक कम्पनी
एसियन म्युजिक
गोर्खा चौतारी म्युजिक
कृष्ण फिल्मस्
एस.एस. डिजिटल
हिम सम्झौता डिजिटल

४८) पब्लिक च्वाइस अवार्ड
बोलमाया
रहर छ सँगै
सालको पात
माया लुकीलुकी
पिरिम नलाउने
पीच रोड

SHARE THIS CONTENT

Leave A Response